Eger ? Węgry

Parking lotnisko Balice, Rekreacja, Szetlandy Możliwość komentowania Eger ? Węgry została wyłączona 36
Eger ? Węgry
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

tani hostel (8)Eger to miasto położone u wrót Gór Bukowych na północy Węgier; ukochane przez mecenasów i biskupów. Znane jest także z licznych źródeł termalnych i bardzo dobrego wina. Będąc w tym mieście nie można przegapić i nie zwiedzić potężnego zamku, który zasłynął bohaterską obroną przed Turkami w roku 1552 oraz przepiękną, majestatycznej archikatedry. Na placu Dobo, przed miejskim ratuszem postawiono pomnik upamiętniający obronę miasta przed Turkami w szesnastym wieku.
W mieście do dzisiaj są zresztą ślady panowania tureckiego, a głównych ich przedstawicielem jest czterdziestometrowy minaret pamiętający siedemnasty wiek a także kąpielisko termalne, w którym można wspaniale się odstresować.
Miasto charakteryzuje się urokliwymi, wąskimi uliczkami pełnymi niewielkich, kameralnych kawiarenek i winiarni.
Eger słynie także z czerwonego, wybornego wina pod nazwą Egri Blikaver, które najlepiej smakuje w Dolinie Pięknej Pani gdzie znajdują się winne piwnice wykute w wulkanicznym tufie.

Author

Related Articles

Czarter luksusowych jachtów Giżycko, Bałtyk, Grecja i Chorwacja - http://czarter-luksusowych-jachtow.eu/

Search

Back to Top

Umywalka narożna Simas Arcade, geodeta Chełmża, Bidet wiszący Catalano Star 1BSST00, Balistyka dla snajperów Ejsmont, Primacon taśmy transportujące, wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, niskonadkładowy haft komputerowy warszawa, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, wynajem igłofiltrów stalowych, Lampa wisząca Gracia 40cm