Egina ? Grecja

Parking lotnisko Balice, Szetlandy, Turystyka Możliwość komentowania Egina ? Grecja została wyłączona 67
Egina ? Grecja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

obozy młodzieżowe (8)Egina to grecka wyspa, która z pozoru nie ma wygładu wielkiego kurortu, ale ma specyficzny urok, który przejawia się w ciekawych krajobrazach, pięknych plażach i spokoju codziennego życia.
Na Eginie jest jeszcze jedno, oprócz tych turystycznych walorów, bogactwo ? pistacjowe gaje. Na wyspie produkuje się ich największą ilość w całej Grecji, jeśli nie w całej Europie. Przybyły tutaj na początku dwudziestego wieku, gdy zostały zniszczone winnice przez plagę filoksery i opanowały każdy wolny skrawek tej ziemi. Plantacje przechodzą z pokolenia na pokolenie i w wyniku, czego w dalszym ciągu są w rękach tutejszych mieszkańców.
Na wyspie jest kilka prawdziwych perełek architektury starożytnej i średniowiecznej (świątynia Afai, świątynia Apollina, a także duże bizantyjskie miasto, po którym zostało 38 kościołów) to jednak największą atrakcją pozostają nie tak przecież stare pistacjowe gaje.
Na tę piękną grecką wyspę dobrze jest się wybrać późną wiosną lub jesienią, gdy nie ma jeszcze zbyt wielkiego tłoku (bardzo lubią tutaj wypoczywać mieszkańcy Aten).

Inne wpisy tematyczne o turystyce i podróżach online:

Author

Related Articles

Czarter luksusowych jachtów Giżycko, Bałtyk, Grecja i Chorwacja - http://czarter-luksusowych-jachtow.eu/

Search

Back to Top

sprzedaż igłofiltrów elastycznych, Umywalka Simas Flow 69x50cm FL01, Umywalka Simas Arcade 90x56cm AR864, laweta Golub-Dobrzyń, Umywalka Simas Flow 87x49,5cm FL05, tanie taxi ketrzyn, Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, sprzedaż zestawów igłofiltrów, depilacja laserowa n25, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15