Porto

Folwark na Półwyspie, Rekreacja, Teambuilding na statku Możliwość komentowania Porto została wyłączona 55
Porto
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

obozy młodzieżowe (8)Porto to rozsławiony dzięki mocnemu i aromatycznemu winu o tej samej nazwie region północnej Portugalii. Turystów przyciągają tu także dostojna rzeka Duro, malownicze winnice a także tętniące życiem piękne zabytkowe miasta. Samo miasto Porto jest przepiękne; w czasach rzymskich był tu duży targ, do którego ciągnęły karawany z całego Półwyspu Iberyjskiego, jednak największy rozkwit miasta i światowy rozgłos zyskało w XVIII stuleciu za sprawą produkcji i eksportu win. Miasto stało się gospodarczą potęgą; z winnic, które wyrosły wzdłuż całej rzeki Duro zwożono ten szlachetny trunek łodziami tzw. rabelos; po rzece pływały całe duże flotylle tych łodzi i stały się one charakterystycznymi dla tego krajobrazu.
Warto odwiedzić położoną na wzgórzu dzielnicę Ribeirę, której poplątane uliczki biegnące w górę i w dół wzgórza zapraszają do spacerów, aby chłonąć niepowtarzalny klimat tego miejsca. Domy ? należące niegdyś do rybaków i dokerów teraz zamienione są na restauracje, w których można zjeść serwowane na kilkaset sposobów ryby i owoce morza.
Charakterystyczne są też azulejos, czyli białe płytki pomalowane szkliwem w kolorze błękitnym zdobiące fasady domów i kościołów.

Inne wpisy tematyczne o turystyce i podróżach online:

Author

Related Articles

Czarter luksusowych jachtów Giżycko, Bałtyk, Grecja i Chorwacja - http://czarter-luksusowych-jachtow.eu/

Search

Back to Top

osiem pomysłów na prezent dla kulturysty, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, Primacon taśmy transportowe, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin, Pomoc medyczna w Niemczech Helper, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, gabloty korkowe Paraga Centrum