Wyspa Brać

Dom pielgrzyma Częstochowa, Noclegi, Teambuilding na statku Możliwość komentowania Wyspa Brać została wyłączona 57
Wyspa Brać
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

turystyka (7)Wyspa Brać jest największą wyspą środkowej Dalmacji i bardzo ceniona jest zwłaszcza przez ludzi uzależnionych od porywów wiatru a wiec żeglarzy i windsurfingowców. Mówi się, że na całym Adriatyku nie ma tak wspaniałych wiatrów jak tutaj.
Oprócz wiatrów wyspa znana jest także z kamieniołomów, z których wydobywany był wspaniały materiał do budowy słynnych budowli takich jak np. Pałac Cesarza Dioklecjana w Splicie. Na wyspie nie ma zbyt dużej ilości zabytków, ale na pewno ni powinno się przejść obojętnie obok Pustelni Blaca niegdysiejszego monumentalnego klasztoru z XVII wieku, w którym w obecnej dobie mieści się muzeum. Sam klasztor został wybudowany przez mnichów, aby mieli gdzie się schronić przed najazdem Turków. Do tego klasztoru można się dostać tylko drogą morską, co jest dodatkową atrakcją.
Jednak największym skarbem tej wyspy bez wątpienia są cudowne, bajkowe wręcz plaże uznawane za najpiękniejsze w całym kraju. Złoty Róg pojawia się we wszystkich turystycznych folderach i jest prawdziwą wizytówką Dalmacji.
Także malownicza i zaciszna Lovrecina potrafi zachwycić swoją niepowtarzalną urodą ?otoczona jest wspaniale zielonymi wzgórzami zatoki. Dodatkowymi atrakcjami są wycieczki w głąb wyspy i zapoznanie się z życiem tutejszych pasterzy a także spróbowania ich serów i ?rakii?

Inne wpisy tematyczne o turystyce i podróżach online:

Author

Related Articles

Czarter luksusowych jachtów Giżycko, Bałtyk, Grecja i Chorwacja - http://czarter-luksusowych-jachtow.eu/

Search

Back to Top

Lekkie przyczepki sprzedawane woj. pomorskie, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00, Amplituner AV Yamaha RX-A750, słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20, radio taxi ketrzyn